Karel Schwarzenberg, předseda přípravného výboru TOP 09, přijal pozvání krajského lídra Pavla Lukši do Moravskoslezského kraje. Na akademické půdě VŠ báňské – Technické univerzity se konala tisková konference.

Pan Karel Schwarzenberg se setkal s rektorem školy prof. Ing. Tomášem Čermákem, CSc i se studenty. „Sami vidíme, jak okolní národy s úctou vzpomínají své vojevůdce. My sice vojevůdce nemáme, ale nesmíme zapomínat, že český národ vděčí za svou cestu právě českému učiteli. Vzpomeňme Komenského, Palackého či Masaryka,“ podotkl pan Karel Schwarzenberg.

 

V odpoledních hodinách slavnostně předal terénní automobil Sboru dobrovolných hasičů v obci Čeladná. Netradiční, ale velmi osobní, bylo krátké setkání s občany v „Lesní restauraci“. Potom Karel Schwarzenberg pokračoval přímo do Třince, kde prošel městem, navštívil akci „Srdce Evropy“ a předal šek v hodnotě 20.000,- Kč neziskové organizaci Liga proti rakovině.

Jsem rád, že pan Schwarzenberg přijal mé pozvání a navštívil Moravskoslezský kraj. Řada otázek občanů byla takzvaně „přímo na tělo“, tak, jak jsou tady lidé zvyklí. A dočkali se klidných a rozumných odpovědí, ve kterých pan Schwarzenberg nic nezamlžoval – a to naši lidé umí ocenit.“ popisuje Pavol Lukša svůj hlavní dojem z průběhu návštěvy.