V sobotu 3.března 2012 v 17:00 hod se v Holešovickém přístavu slavnostně veřejnosti otevřou prostory zrekonstruované lodi, ve které mají najít svůj domov zejména aktivity mládeže. Praha se tak stane v pořadí čtvrtým evropským městem, které volně navazuje na podobné projekty v Antverpách, Hamburku a v Amsterodamu. Plavidlo 62 metrů dlouhé a 7 metrů široké poskytuje na 400 m2 plně ozvučený sál a kajuty. Sobotní křest proběhne v tradičním námořnickém stylu zachovávajíc veškerý řád obřadu. Naše agentura se stará o medializaci…

Za projektem stojí občanské sdružení ICF Praha, které v Praze působí od roku 2006. Cílem sdružení je přinášet tradiční hodnoty křesťanství netradiční formou. Je oblíbeno zejména mezi mladými. Mezi nevšední návštěvníky patří například zpěvačka Ewa Farná nebo herec Jiří Hajdyla z divadla Husa na provázku. „Našim typickým atributem je také místo, kde trávíme čas. Našim posledním místem byla motokárová dráha v továrně Waltrovka. Po dlouhém hledání nás oslovil nápad vytvořit náš „kostel“ přímo na lodi. Mimo jiné nám toto řešení pomohlo získat netradiční atraktivní prostor v centru Prahy“, komentuje lídr sdružení Jiří Zdráhal.

[nggallery id=9]

Pracovní název „Kostel na lodi“ je potřeba brát s mírnou nadsázkou. O „kostel“ se v žádném případě nejedná. Drtivou většinu týdne bude plavidlo patřit nejrůznějším volnočasovým aktivitám. Počítá se s koncerty, hudebními a divadelními představeními.

Rekonstrukce původně učňovské lodi z roku 1925 trvala necelé tři roky. Zúčastnilo se jí několik desítek dobrovolníků. Na trupu lodi se vyměnilo 330  m2 plechu a úplně se změnil interiér.

WWW stránky: www.kostelnalodi.eu

Video pozvánka: http://vimeo.com/35958878